Németh Krisztián győztes gólt lőtt a PSV-nek

Németh Krisztián győztes góljával ért el komoly bravúrt a Roda Kerkrade a PSV Eindhoven elleni vasárnapi bajnokin, amelyet 2-1-re nyert meg a csapata. A magyar válogatott csatár a 85. percben, jobbal lőtt szép gólt, ezzel nyert a Roda, nem sokkal később a légióst vastaps közepette cserélte le edzője. Németh az utolsó négy meccsén négyszer volt eredményes és már hat találatnál jár az Eredivisie-ben.

Már a 10. percben, Matavz remek góljának köszönhetően vezetést szerzett a PSV a meccset egyébként jól kezdő Roda otthonában, egy esetleges győzelem pedig azt jelenthette volna, hogy az eindhoveniek a tabella élére ugorhatnak. Egészen a második félidő közepéig vezetett is az első félidőben kapufát is elérő vendégcsapat, amikor Fledderus – Hupperts ügyes passzát követően – egyenlített közelről. A 72. percben aztán jött az újabb fordulópont, Depayt kiszórták második sárgával.

A 85. percben ki is használta emberelőnyét a Roda, ráadásul Németh Krisztián lett a hős, a magyar csatár egy felpasszolt labdával megfordult, és mivel nem léptek ki rá a PSV védői, 18-19 méterről el is lőtte a labdát jobbal, a remek lövés pedig a kapu jobb oldalában kötött ki.

A meccs ráadásában aztán a lengyel Tytoń szépen védett egy szabadrúgásnál, de közben nekiesett a jobb oldali kapufának és a földön maradt. Hosszas ápolást követően és a hazai drukkerek sportszerű tapsa mellett tudták csak elvinni hordágyon, nyakmerevítővel a PSV kapusát a mentők. A hátralévő időben a svéd Toivonennek kellett beállnia a kapuba.

Végül a 114. percben fújta le a játékvezető a remek iramú, szomorú véget ért találkozót.

Roda Kerkrade – PSV Eindhoven 2-1 (Fledderus 68., Németh K. 85., ill. Matavz 10.)
nyitólap | copyright | e-mail | ^ lap teteje © 2005-2021 Careers Management Group