Németh góllal és gólpasszal segítette bajnoki címhez a Liverpoolt Óriási sikert ért el a Németh Krisztiánt, Gulácsi Pétert és Simon Andrást soraiban tudó Liverpool reserve csapata a tartalékcsapatok bajnokságának nagydöntőjében. A „Vörösök” Németh Krisztián góljának és gólpasszának is köszönhetően 3-0-ra verték az Aston Villa együttesét és ezzel megszerezték a tartalékbajnokság országos bajnoki címét. A reserve bajnokság északi csoportját nagy fölénnyel megnyerő Liverpool szép számú közönség előtt fogadta a déli bajnok Aston Villát az Anfielden. A hazaiak kezdőcsapatában két magyar is helyet kapott: a kapuba Gulácsi Péter nevezte Gary Ablett, a csatársorban pedig természetesen ott volt a házi gólkirály, Németh Krisztián. A magyar csatárt a mérkőzés előtt a siker kulcsának, a következő Steven Gerrardnak nevezte a két szakkommentátor, majd hozzátették, valósággal dörömböl az első csapat öltözőjének ajtaján. A birminghamiek hat első csapatban is szerephez jutó játékossal a kezdőben vették fel a harcot, ott volt a pályán többek között az angol U21-es válogatott Wayne Routledge, vagy a Premier League-ben a Mersey partján szenzációs, ollózós gólt szerző Marlon Harewood is. A találkozót az egyik legjobb helyi játékvezetőnek tartott Mark Clattenburg dirigálta. Az Aston Villa kezdte aktívabban a találkozót, de gyorsan magához tért a Pool. Az első lehetőség Németh Krisztián előtt adódott, az MTK-tól igazolt támadót azonban az utolsó pillanatban védője elválasztotta a labdától. A 10. percben már nem volt ellenszere a vendégek védelmének, Jordi Brouwer passza után az U19-es válogatott csillaga mesterien helyezett bal belsővel a jobb alsóba a tizenhatos sarkáról. A gól után átvette a mérkőzés irányítását a hazai együttes, a két belső középpályásnak, a már az első csapatban is egyre gyakrabban számításba vett Lucas Leivának és Nabi El-Zharnak, valamint a sokszor visszalépő Némethnek köszönhetően főleg liverpooli lábakon vándorolt a labda. A félidő derekán növelhette volna előnyét a Liverpool, El-Zhar begurítása után Brouwer azonban a kapust találta telibe. A másik oldalon is akadtak nagy lehetőségek, Gulácsi Pétert előbb a kapufa, majd a gólvonalon tisztázó San José mentette meg a kapott góltól. A magyar kapus aztán maga is tett a sikerért, Harewood elől szedett fel egy labdát kényes szituációban. A lefújásig újabb helyzet már nem alakult ki, így Németh góljának köszönhetően egygólos előnnyel vonulhatott szünetre a Liverpool. A fordulást követően a vendégek edzője cserével próbált frissíteni csapatán, de a játék képe nem sokat változott. A 67. percben aztán Németh Krisztián visszaadta a kölcsönt Brouwernek és egy remek passzal kihagyhatatlan helyzetbe hozta a fiatal hollandot, aki higgadtan a jobb alsóba helyezett. Nem sokkal a gól után egy Villa-beívelésnél Gulácsi ütközött a vendégek csatárával, aki hosszasan ápolni kellett. Bő tíz perc múlva már hárommal vezetett a Liverpool, miután Leiva rúgott remek gólt. Németh Krisztiánt végül a 80. percben cserélte le Gary Ablett, a fiatal magyar óriási ováció közepette hagyta el a játékteret. Öt perccel később Pacheco négyre növelhette volna a „Vörösök” előnyét, de a kapu fölé emelt. Az utolsó öt percre lehetőséget kapott Simon András is. A lefújásig már nem változott az eredmény, a mérkőzést, és ezzel a reserve-bajnokság nagydöntőjét többek között Németh Krisztián remek góljának és gólpasszának köszönhetően a Liverpool fiataljai nyerték. Liverpool-Aston Villa 3-0
nyitólap | copyright | e-mail | ^ lap teteje © 2005-2021 Careers Management Group